Otázka na tému Biele škvrny na zuboch

Biele škvrny na zuboch

Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať, pred mesiacom som bola u zubára na odstránenie zubného kameňa. Keďže som mala viditeľné biele fľaky pri koreňoch zubov, myslela som si, že mi to všetko zmizne. Som z toho strašne sklamaná, mám pocit, že zuby sú síce hladké, ale ešte žltšie ako predtým a fľaky zostali. Myslíte si, že urobil chybu lekár, že tomu venoval málo času? Nevenoval sa tomu veľmi dlho.

Rozmýšľam nad tým, že navštívim dentálnu hygieničku, ktorá na mňa bude mať viac času, a ukáže mi aj inštruktáž. A ešte som chcela, medzi hornou 5 a 6 mám niečo čierne v medzizubnom priestore, je to kaz? pán doktor mi na to nič nepovedal.ďakujem pekne za odpoveď :)

Odpoveď

Dobrý deň,

Nápad s dentálnou hygieničkou je určite dobrý. Netuším, či lekár urobil nejakú chybu, alebo nie, Váš problém je však niekde inde. Biele škvrny na zuboch nebývajú známkou zubného kameňa, ale prvým štádiom zubného kazu. Sú známkou demineralizácie (odvápnenia) povrchovej vrstvy skloviny a nedajú sa odstrániť vyleštením.

Návrat

Súvisice otázky s témou Biele škvrny na zuboch

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Biele škvrny na zuboch, skúste vyhľadávanie s výrazom Biele škvrny na zuboch v našej zubnej poradni.

Štítky