Nadpis otázky

Dobry Den.Chcela osm sa opytat, na stolicke piaty zub hore sa mi vytvoril vacok.zub neboli ale ked sa chytim toho vacku(maly a zltkaste na vrchu) tak trosicku tak nahmatovo zaboli ale nie vela.Bola osm u zubara a ze to sa mi infekcia z kanalikou presla na dasno cez kost ..na snimku bolo vidno take ako sede trosku nad kanalikmy.kanaliky su vycistene a zaplnene.(dokonca mi tam dal aj nejaku srubku aby vyplnil poriadne)Ten vacok sa urobil po vycisteni kanalikoch.

Povedala mi ze radsej vytrhnut zub ze operaciu si mysli ze budu zbytocne robit lebo ze sa to moze vratit ci nejak tak.

Ale ja nechcem vytrhnut zub. neni nieco co to moze vyliecit tu bakteriu tam teda ako infekciu. Mam to uz 6 mesiacou. Ja si myslim ze im je lepsie vytrhnut ako liecit alebo vyycistit to z tym ze prerezu dasno a vycistia .Ja zijem v UK a zubarom tu je tazko verit. ja som myslela ze pojdem ku inemu a uvidim co mi povie..podotykam zub ma neboli ani ked poklopala iba ked chytim trosku ten vacok tak tak trosicku ..za 6 mesiacou sa nic nezmenilo.dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno, je samozrejme jednoduchšie zub odstrániť, ako preliečiť. Nikdy nemožno pred pokusom o reendodonciu určiť, či to je možné preliečiť alebo nie. Každopádne si to bude vyžadovať odborníka, najlepšie špecialistu na endodonciu a pravdepodobne aj stomatologický mikroskop. Ak sa to však podarí, môže Vám tento zub slúžiť po celý zvyšok života.

Hnisavý vačok pod zubomHnisavý vačok pod zubom

Veľmi by som celú záležitosť neodkladal. To, že Vás to nebolí, neznamená, že je to ok. Takýto hnisavý proces v kosti je veľmi nebezpečný pre Vaše celkové zdravie.

Dentonet

Odpovedal: Dentonet

email: marketing@dentonet.sk

web: www.dentonet.sk

Návrat

Štítky