Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Extrakcia zuba - bolesti a opuch po extrakcii zuba

Dobrý deň, chcem sa opýtať. Dňa 8.9.2012 sa mi zlomil zub zarovno s ďasnom (15 hore), ale na druhý deň začal bolieť tak som išiel k zubárovi a zubárka mi ho len navrtala a povedala, že si to mám cucať. Na ďalši deň som pre veľké bolesti išiel na pohotovosť a tam mi ho vytrhli ale nešiel ľahko. Zubár sa vyše hodiny trápil s vytrhnutím, použil dláto.

Na druhý deň som opuchol a začalo mi to hnisať. Tak som šiel zase na pohotovosť, narezal mi ďasno, vyčistil a dal mi drenáš s tým, že mám si to prísť dať vytiahnuť na ďalší deň. Tak som šiel, zase mi to narezal a vyčistil a dal mi gelové antibiotikum s tým, že sa to samo v strebe a že už to bude dobré.

Dnes na tretí deň od trhania a čistenia mám stále v rane hnis a som ešte stále opuchnutý a mám aj bolesti. Čo mi prosím poradíte? Mám si ísť pýtať ATB, lebo do teraz mi ich nedali, lebo nemám teplotu? Môžem si to liečiť aj sám doma, napr. výplachmi šalviou?

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ nemáte teploty, znamená to, že to organizmus zvláda a nie je reálny dôvod na antibiotiká. So šalviou nič nepokazíte, nesmiete s ňou však v ústach robiť prudké pohyby, len si studený výluh vezmite do úst a podržte na rane. Nič viac. Toto môžete robiť tri až päť krát denne. Inak si myslím, že Vaše hojenie chce už len čas. Mierny opuch tretí deň ťahaní je normálne a nemusí to znamenať komplikáciu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

opuch

09. 11. 2016 08:45 | Molnár Ján | reagovať

Prosim vas.Poradite mi prosim.Ja uz neviem co robit.Prve dva dni po vytrhnuti som bol sice opuchnuty,ale nie tak ako dnes .Dnes mam opuchnute cele lice aj s okom.Trhali mi 3 korienky.Poradite mi co je prosim vas dobre na ten opuch?Ako sa ho zbavit?Teraz vyzeram ako by ma skopali na zemi.Prosim este raz poradte

RE: opuch

10. 11. 2016 07:07 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ak sa opuch šíri až na oko, už to nie je na domácu liečbu. Jednoznačne vyhľadajte lekára, ktorý zákrok vykonal, alebo sa obráťte priamo na stomatochirurgiu.

extrakcia osmičky

21. 10. 2017 08:51 | Dominika | reagovať

Dobrý deň, včera som bola na extrakcii ľavej hornej aj dolnej osmičky, ani jedna nebola prerezaná a obe nerástli do hora ale tlačili na ostatne zuby. No mám obavy lebo dnes, teda na druhý deň mi to dosť opúchlo, spodná strana líca a aj krk na ľavej strane. Neviem prehltať, dosť to bolí ako keby mandľa a neviem ani rozprávať kvôli tomu opuchu. Je to normálne?

Pridať komentár

Štítky