Otázka na tému Mliečne zúbky

Mliečne zúbky - problém so zúbkamy 6 ročnej dcérky

Dobry den prosim vas pekne, mame problem so zubkamy dcerky 6 rocnej. Ma na zubkoch taky biely film ako keby sa jej vytracala sklovina a na tych bielych skvrnach sa jej potom urobia diery ale len na prednych zubkoch nie na stolickach. Zubar jej uz blomboval dva zubky a pitali sme sa ho ci jej nechyba vapnik,mne to pripada ako keby sa jej odvapnovali tie zubky lenze pan zubar povedal ze je to so zlej hygieny a ze by mala chodit na dentalnu hygienu.

Dieťa pacientDieťa pacient

No a momenalane ma na dalsom zube dieru v predu pri krcku a chcela by som od Vas len vediet ci by jej bolo dobre dat tabletky Natrium Floratum lebo pan doktor nam ich nechce predpisat.. Tvrdy o zlej hygiene..Dakujem velmi krasne a pekny den.

Odpoveď

Dobrý deň,

Žiaľ, je to zo zlej hygieny… To, čo popisujete je typický prejav vývoja kazu. Najprv film, potom biela kriedová škvrna, nakoniec diera. Ak to má len na predných zuboch, bolo by to typické pre časté cmúľanie lízatka alebo namáčanie cumlíka do medu. Jednoznačne by ste mali navštíviť dentálnu hygieničku, kde dcérke bude vysvetlené, prečo je dôležité zúbky umývať a Vám ukážu, ako sa to robí. Šesťročné dieťa si totiž ešte samo zuby kvalitne neočistí.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mliečne zúbky

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mliečne zúbky, skúste vyhľadávanie s výrazom Mliečne zúbky v našej zubnej poradni.

Štítky