Otázka na tému Mŕtvy zub

Ako môže bolieť mŕtvy zub?

Dobrý deň prajem.Už asi 3 mesiace mám problém so zubom. 6 – hore. U zubára som bol s tým zubom asi už 7 x za tú dobu. Vybral mi nervy, prečistil kanáliky, zub bol otvorený, dával tam rôzne liečivé vložky, ..... zub ma nebolí, ale je citlivý, nie na studené, ani na teplé, aj jesť môžem na ňom, ale niekedy je citlivý aj na to keď tam priložím zub.

A hlavný problém, bolí ma nad zubom, ako keby koniec koreňa, tesne pod lícnou kosťou. Teraz už len pri dotyku, alebo stlačení, alebo keď zatnem zuby a spodný zub sa dotkne kraja toho vrchného zuba, ale vtedy intenzívne. Pretým ma bolelo oko a všetko naokolo. Robili mi aj Rtg – vraj v poriadku, poslali ma aj na nosno ušno krčné – v poriadku. Zubár hovorí že pekný koreň, pekné dlhý, že bolo by ho škoda.

Mŕtvy zubMŕtvy zub

Ako to je možné, že cítim ten zub, keď mi vybrali nervy? Včera som sa to spýtal aj p.zubára, ale nejak som odpovedi nepochopil. Mám tam teraz nejakú poslednú liečivú vložku, a potom ak to bude v pohode, tak mi zavrie zub natrvalo. PS: pred touto vložkou som tam mal len nejaké vatičky, nejaké tri týždne a vtedy to bolo ok. Vedeli by ste mi poradiť? Už som z toho trocha zúfalý. Vďaka

Odpoveď

Dobrý deń,

Z toho čo píšete v podstate vyplýva, že to síce trvá a absolvoval ste množstvo návštev, vývoj má však zlepšujúcu sa tendenciu… Otázka bola, ako môže bolieť mŕtvy zub. Pravda je taká, že Vás nebolí zub, ale okolitá kosť. Zub do kosti nie je pevne zarazený, ale visí v kostnom lôžku na pružných vláknach. To znamená, že sa dokáže v istom rozsahu pasívne hýbať, čím sa tlmí nadmerná záťaž na zub. Pokiaľ je okolitá kosť podráždená, zub do nej pri záhryze narazí, čo spôsobí bolesť. Keď sa oblasť prelieči, bolesti na záhryz ustanú.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

bolesť mrtveho zuba

10. 09. 2018 14:27 | Hudáková Ildikó | reagovať

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, som po endodoncii dvoch jednotiek tri týždne, jedna na tlak začne tupo pulzovať- v kosti, druhá na teplé-horúce je veľmi citlivá, vtedy sa ten zub alebo kosť rozpulzuje a nemožem sa ani dotknut zuba, je bolestivý. Na klinike mi povedali, že to prestane, ale trvá to už tri týždne po vyplnení koreňov guttaperchou. Myslím, že to normálne nie je. Povedali mi, aby som čakala, môže to byť reakcia na nijakú kašičku, ktorú mi tam dali. Už som zúfalá a na Ibalginoch. RTG mi po vyplnení robili, vraj všetko ok. Ale prečo potom tupo pulzujú? Dakujem.

Pridať komentár

Štítky