Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Liečba koreňových kanálikov - zlomený inštrument ostal v zube

dobry den dnes som bola u zubara vo viedni kde pracujem ako opatrovatelka,v juli mi na pohotovosti lekarka musela vybrat nerv lebo som mala bolesti,dala mi tam vlozku a tu mi dnes moj lekar vybral a urobil mi korenovu vypln,potom mi oznamil ze sa mu mala cast ihly pri cisteni zlomila a ostala v zube.mozu nastat komplikacie?vraj ak ano mam prist a vybere mi to operacne..ale na 90 percent vraj by som komplikacie nemala mat..dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Zalomený hrot inštrumentu ešte nevyhnutne nemusí znamenať komplikácie – závisí od toho, kde je lokalizovaný, akú má hrúbku a v ktorej fáze ošetrenia sa nehoda stala. Väčšina zalomených inštrumentov sa pod kontrolou mikroskopu dá z kanálika odstrániť, problémom však je, že by sa po ošetrení mala nanovo zhotoviť korunka alebo výplň. Pokiaľ má byť zub na záver ošetrený korunkou, možno by stálo za zváženie ho dostaviť, no pred obrúsením počkať pár mesiacov.

broken-instrument-removal.jpgbroken-instrument-removal.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky