Otázka na tému Toothmousse

Dentálna hygiena

Dobrý deň, čelustný ortopéd nás upozornil, že dcéra (9 rokov) z dôvodu nedostatočného čistenia zubov má poškodený povrch zubov. V dôsledku zubného plaku sú niektoré časti zubov odmineralizované – čo sa prejavuje bielymi plôškami. Poradila mám, že existuje prípravok, ktorý môže obnoviť kvalitu zubov (mineralizovať ?). Názov nevedela, tak sme sa pýtali dcérinho stomatológa, ten však o takom niečom nevie. Preto by som sa rád spýtal, či takýto prípravok existuje, prípadne či je iný spôsob ako docieliť nápravu.

Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň, prvý krok je určite zmena spôsobu hygieny.Inštruktáž správneho čistenia zubov by mala byť súčasťou prehliadky – nie je to bežné. Ak sa tak nestalo tak doporučujem navštíviť dentálnu hygieničku. Poprípade skúste server http://www.dentalalarm.sk

Čo sa týka remineralizácie doporučil by som skôr prípravky s pomalým, ale dlhodobým účinkom napr. Toothmousse od firmy GC, alebo MI paste od GC – sô to výrobky hlavne pre profesionálne použitie, čiže Vám ich musí zabezpečiť Vás zubný lekár.

S pozdravom MUDr. Maxim Stošek

Návrat

Súvisice otázky s témou Toothmousse

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Toothmousse, skúste vyhľadávanie s výrazom Toothmousse v našej zubnej poradni.

Štítky