Otázka na tému Bolesti zubov

Začalo to bolesťou krku a uší, teraz ma bolia aj horné zuby proste celá hlava

Dobrý ďeň, Chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor. Pred mesiacom a pol ma začalo len trochu pobolievať v krku a v ušiach (oboch). Bral som 14 dní ATB neutíchlo to. Obvodná ma poslala na ORL kde mi samozrejme nasadili ATB ďalšie +kvapky do uši.

Po tejto liečbe som sa cítil omnoho lepšie ale po zopár dňoch sa mi ito vrátilo,šiel som rovno za ORL ,ktorá mi nasadila BIOPAROX+ dalšie kvapky. Zobrala mi ster, z ktorého zistila stafilokok aureus. Po tom čo som odišiel od nej ma začali pobolievať horné zuby na ľavej strane. O deň ma začali pobolievať aj dutiny ,spanky,oči no proste celá hlava.

Po dobratí bioparoxu som za ňou zase šiel, že má to stále boli nasadila mi ATB ale ani po ATB nič neprešlo. Stále ma pobolievajú spánky, horné ľavé a pravé zuby(najviac naľavej strane) ale aj dolne zuby sem tam. Tak som sa vybral za mojou Stomatologičkou, ktorá vyskúšala citlivosť, no ževraj je všetko v poriadku len mám zapalené ďasná.

Iróniou osudu je ,že z bolestou na ľavej strane horných zubov som za ňou chodieval už aj pred tým. Raz mi bola vytrhnutá 4 a potom som tam mal len maĺy kaz ale nebolievalo to tak často ako teraz. Nemože to byť ani PND, pretože ORL mi spravila RTG a to bolo v poriadku.

Neviete mi pomocť? resp. poraďiť? Pretože takto ma to už pobolieva asi 3 týždne. Ten zápal ďasien som mal už aj pred tým, ale užíval som Lacalut aktív. Posledné 2 mesiace ho neužívam, ale teraz som opäť začal. Vopred ďakujem.

S pozdravom.

Martin Bugár

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak Vás bolia všetky horné zuby, s najväčšou pravdepodobnosťou to budú prínosové dutiny. Aj keď bola snímka prínosových dutín negatívna, asi by bolo načase urobiť výter z nosa a stanoviť citlivosť na antibiotká.

Nepovažujem za pravdepodobné, že by ste mohol pociťovať intenzívne bolesti zo zápalu ďasien.

Je preukázané, že ľudia so zápalom ďasien sa okrem možnosti straty chrupu vystavujú zvýšenému riziku všetkých civilizačných ochorení a tak určite stojí za to, zabojovať o ich dobrý zdravotný stav.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky