Otázka na tému Bolesti po endodontickom ošetrení

Bolesť po vytiahnutí nervu zo zuba a následnom ošetrení

Dobrý deň.moja otázka znie nasledovne:pred mesiacom ma bolel zub tak som zašiel k mojej zubárke a ta zhodnotila že zub je mŕtvy tak my z neho vytiahla nerv,pretože ak som tomu dobre rozumel tak pod zubom som mal niejaky hnis,zápal alebo niečo podobné.Po vytiahnutí nervu som mal mesiac ten zub otvorený vraj aby sa mi zahojil alebo niečo také.

Ten zub prestal bolieť,včera mi ho p.zubárka vyplnila a hneď v noci ma začal bolieť a ta bolesť pretrváva aj cez deň. Kedže som bol upozornený ze to bude trošku bolieť na druhý deň dnes som tam napriek tomu zašiel pretože takú silnú bolesť som neočakával. V ambulancii mi bolo povedané že to je normálne a bude to ešte pár dni takto bolieť pretože vraj sa to musí zahojiť. Ja sa teraz pýtam či to je v poriadku a naozaj musím čakať kým sa to zahojí. Ďakujem pekný deň

Odpoveď

Dobrý deň,

Tak ako som v poradni už niekoľkokrát písal, dôležité je, na aké podnety sa bolesť ozýva.

Može to byť fajn, ak zub bolí prevažne na záhryz. Táto bolesť, hoci spočiatku intenzívna, by mala do siedmych dní prejsť. Ak zub bolí aj bez nejakého vyvolávajúceho podnetu a bolesť je intenzívna, tak je to horšie… V takom prípade je návšteva stomatológa na mieste.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti po endodontickom ošetrení

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti po endodontickom ošetrení, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti po endodontickom ošetrení v našej zubnej poradni.

Štítky