Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Extrakcia zubov - bolesť a komplikácie po extrakcii zuba

Dobrý deň, pred 7 dňami mi vytrhli 6 – tku hore na ktorej som mala korunku a bolela ma.Ďasno nad zubom som mala zapálené. Nakoľko sa mi objavili nezmyslené alergické reakcie (opuchy pier, očí, rúk a pod.) alergologička podľa výsledkov ma poslala k zubnemu lekárovi nakoľko CRP vyšetrenie som mala až 86,3.Po vytrhnutí našla zubárka hnisavý váčok. Mám pocit, že mi opuchlo ďasno z vnutornej strany a zápal stále bolí, i keď nie tak ako na začiatku. Chcela by som vedieť, či mi netreba nejake antibiotika, ako dlho sa daný zápal leiči a či je možné, že opuchy daného charakteru ako i zlé krvné výsledky môžu byť následkom zubného váčku alebo zápalu pod zubom. Veľmi pekne vám dakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Alergická reakcia nie je odpoveďou organizmu na hnisavý vačok… Pokiaľ ste ho však mali na spomínanej sedmičke, tak či tak to bolo nutné riešiť endodonciou, alebo extrakciou.

Antibiotiká sa predpisujú, iba ak by ste mali výrazný opuch v spojení s horúčkami, inak si s tým zdravý organizmus poradí aj sám. Že Vás bolí miesto po extrakcii je úplne normálne, mala ste predsa z kosti odstránený zub a ostala po ňom rana, ktorá sa musí zahojiť…

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky