Chcela by som sa stať zubárom...

Dobrý deň, moja otázka sa nebude vůbec týkať zubov alebo podobných problémov. Chcem sa spýtať na štúdium zubariny, veľmi by som sa chcela stať zubárkom len neviem, či moj menší problém sa mi to dovolí. Miestami alebo keď som v nervovom vypatí začnú sa mi triasť ruky, myslíte že sa to dá nejako prekonať alebo ani nemam skúšať sa hlásiť na takú školu?

Odpoveď

Dobrý deň,

Jedno je isté, zubár musí mať pevnú ruku… Teraz ide o to, prečo sa Vám ruky trasú. Väčšinou je tras spôsobený neistotou, prípadne nízkym sebavedomím. Kedysi, keď som začínal viesť praktické kurzy a na ruky mi detailne pozeralo desať zubárov, takisto sa mi triasli. Dnes s tým problém nemám. Je to jednak tým, že som si istý v tom čo robím a naučil som sa správne dýchať. Pri trase rúk totiž pomáha, ak vedome s každým výdychom uvoľňujete napätie v končatinách.

Návrat

Pridať komentár

Reakcia pýtajúcej sa...

15. 08. 2012 16:16 | Dentonet | reagovať

Neviem, či to nie je niečo s nervami, ale veľmi sa bojím. Myslíte, že na škole praxou by som nezískala ten chmat alebo tie pevné ruky, lebo som si istá, že ak nebudem robiť to, čo chcem tak ma to moc asi napĺňať nebude, kebyže mám možnosť si to niekde aspoň skúsiť na nejakom živom príklade u zubára. Nexistujú nejaké letné školy alebo niečo pre študentov, ktorý chcú ísť za zubárov? Keď pojdem ku orotpédovi, ako vie či mi má dať to potvrdenie na tú školu?

RE: Reakcia pýtajúcej sa...

10. 01. 2014 20:25 | Predator | reagovať

uz len preto , ze mate take posrane otazky nechodte na tu medicinu Keby ste na to mali tak by ste verili sama sebe a povedala by ste si ze ja to dokazem ,,, a nie pytat sa inych !! tí Vám nepomozu !!!! musite verit sama sebe !!!

Pridať komentár

Štítky