Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Endodoncia - liečba koreňových kanálikov

Dobry den, dva tyzdne ma trapila sestka dole, pani doktorka mi dala vlozku na umrtvenie nervov, ale po neuspesnom precisteni jedneho kanalika mi zub na stomatochirurgii pred tyzdnom vytrhli. Napriek tomu stale pocitujem bolesti, ako ked som tam zub mala. Boli ma aj susedna patka na dotyk alebo zahryznutie. Je to tiez mrtvy zub. Lekarka tvri, ze je to od tej sestky a musi sa ukludnit. Je mozne, ze povodcom bolesti je patka, alebo naozaj treba este pockat? Dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak sa bolesti nebudú stupňovať, tak by som pár týždňov počkal. Pri extrakcii šestky totiž mohlo dôjsť k poškodeniu kosti medzi pätorkou a šestkou a z toho by mohli prameniť bolesti na záhryz. Inak jediné, čo Vám ostane je dať si pätorku znova endodonticky ošetriť.

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky