Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Zápal ďasna - kaz zubu - endodoncia alebo radšej umelý zub?

Dobry den, prave som prisiel od zubara. Ten mi povedal, ze mi kaz osetri, ale ze to vyzera na zapal dasna, a ze z najväscou pravdepodobnostou bude musiet osetrit nerv. (cize Endodoncia) Z mojich informacii mam pocit, ze su s tym len problemy. Ak nie hned, raz urcite pridu dokonca, je to vraj mozne aj po 40 rokoch. A ze vraj je mozne, ze sa zapal a baktrrie z takto osetreneho zuba mozu dostat do tela a do ostatnych organov. Nie je z tohto hladiska lepsie zub vytrhnut a nahradit umelym? Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno, v praxi sa stáva že to takto neslávne s endodonciou dopadne… Kumšt je v tom previesť ošetrenie tak, aby bol výsledok perspektívny a bez potenciálneho rizika. Na to je potrebná znalosť postupov, správne chemické a nástrojové vybavenie a hlavne trpezlivosť a čas…

korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Tým, že si vyberiete znalého lekára, toto riziko neeliminujete úplne, môžete ho však redukovať na minimum.
Pokiaľ trváte na 100% istote, budete si musieť dať zub odstrániť, no pri jeho náhrade znova budete musieť podstúpiť nejaké riziká.

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky