Otázka na tému Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Extrakcia zubov - ostali mi tam korene?...čo s tým?

Chcel by som sa opytat ci sa da po vytrhnuti zuba aby mi v dasne zostali korene … Ak ano co sa ma v tom pripade robit ?? Cital som inu stranku a tam vsetci pisali ze to mam nehat tak ze to po chvili trocha vyde a potom sa do bude dat lahko vytrhnut …

Odpoveď

Dobrý deň,

No, v prvom rade treba zistiť, či tam naozaj nejaké korene ostali, to ukáže rtg snímka. Pokiaľ tam naozaj niečo je, je lepšie to vybrať hneď. Celé sa to dá urobiť bezbolestne v lokálnej anestéze. Aj keď je pravda, že niekedy sa zabudnuté korene sami do istej miery pretlačia na povrch, veľmi by som si takéto úlomky v kosti nepestoval. Je tu isté riziko fokálnej infekcie.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytiahli mi zub - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytiahli mi zub - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

prasknuty zub

26. 11. 2014 19:27 | Lívia | reagovať

DOBRÝ den mam 13 rokov a mám prasknuty zub :) co stým ?

Dobrý deň

24. 03. 2017 22:20 | Andrej | reagovať

Zdravím vás .. chcel by som sa spýtať.Mam na spodnej stoličke zahnuté koreňe .. pri pokuse stomatologičky zub rozlámal a zostal iba koreň v ďasne .. odporučila ísť na stomatochirurgiu a A chirurgický ex zákrok budú Tom musieť rezať ďasno ? Ďakujem

RE: Dobrý deň

25. 03. 2017 11:31 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Pokiaľ je to starý prípad, tak to pochopiteľne bude nutné sprístupniť cez ďasno. Ak sa to stalo iba teraz, budú to pravdepodobne vyberať priamo z rany po ťahaní.

Pridať komentár

Štítky