Sfarbené okraje koruniek

Dobry den. Poprosila by som vas o radu. Asi pred desiatimi rokmi som si vybila 2 predne zuby-jednotky. Uz je cas ich prerobit, nakolko nove zuby, uz skachadzaju od dasien. Pred tym, ako mi pan doktor zuby spravil, vybrusil mi tie vybite zarovno s dasnami {nakolko korene som stale mala}, potom mi tam navrtal kovove koliky {viem ze je to velmi neodborne, no naozaj neviem ako sa to vola} a potom nasadil nove, porcelanove zuby. Problem, ktory ma naozaj trapi:-{ je, ze dasna mi po case ocerneli. Chcela by som si zuby v najblizsom case prerobit. Daju sa uz zafarbene dasna vybielit? A ked mi tie zuby prerobia, existuje nieco ine, co dasna nefarbi a kolko by to asi vsetko stalo? Dakujem pekne za radu a prajem prijemny den. K.

Odpoveď

Dobrý deň,
v prvom rade vy bolo vhodné vymeniť tie kovové čapy za iný typ čapov, napríklad zo sklenených vlákien a to by mohlo pomôcť. To, že ďasná sú čierne môže splsobovať viac faktorov. Ak sa aj tieto čapy vymenia efekt zmeny farby ďasien nemusí prísť hneď, môž eto trvať aj niekoľko mesiacov, ale malo by to pomôcť.
Jedným z ďalších možných dôvodov môžu byť aj oxidy kovov z okrajov koruniek. Veľmi ťažko určiť dôvod iba takto na základe mailu. Bolo by vhodné navštíviť vo vašom regióne zubného lekára, ktorý sa venuje estetike.

Návrat

Štítky