Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček na zuby - narovnajú sa zuby aj bez zubnéhe strojčeka?

Dobrý deň chcela by som sa opýtať.Onedlho mu budú dávať fixný strojček na horné zuby a zubárka mi povedala že po pol roku mi dá aj na spodné ale že ešte nevie či to bude treba, lebo niekedy sa krivé zuby prispôsobia tým rovným ktoré napravil strojček. Stáva sa to aby sa zuby vyrovnali aj bez strojčeka že sa prispôsobia hornej čelusti a vyrovnajú sa?

Odpoveď

Dobrý deň,

Zhryz a postavenie zubov je veľmi dynamická rovnováha a je veľmi ťažké odhadnúť jej vývoj. Pokiaľ lekárka zvažuje túto možnosť, určite nie je vylúčená. Ide o to, aký je ich stupeň postihnutia. To ale nedokážem posúdiť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Dobrý deň

29. 11. 2013 19:52 | martina | reagovať

Dobrý deň, chcem sa opýtať v podstate mam skoro rovné zuby, len mám horný jeden predný zub posunutý dopredu a jeden mám normálne, a ten ďalšie zuby čo nasledujú tak sú vzačie a tretie zuby v poradí sú zase vpredšie ako tie druhé. No a spodné tie sú v pohode. Ide mi o tie predné zuby, lebo ich mám skoro ako zajac a tak mi to strašne vadí nejde o to že sú neni rovné ale vkuse si hryziem dolnú peru a proste mi vadí keď je tak vpredu. A neviem či sa mám opýtať zubárky,či mi nedá strojček alebo niečo lebo nič mi nepovie keď prídem na kontrolu skontroluje a povie všetko v poriadku. Prídte na ďalšiu kontrolu v tedy....... A ten nočný ako pomáha?? Pomáha vlastne či?? Prosím poradte čo mám robiť :)

Pridať komentár

Štítky