Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Liečba koreňových kanálikov - periapikalne prejasnenie

dobry den.na zaklade rtg snimku mi bolo zistene citujem: periapikalne prejasnenie nad 16(domnievam sa ,ze ide o radikularnu cystu), bola odporucena endodoncia (mam v zube hlboko plombu),zub ma nezvykne boliet,len na par sekund z casu na cas…myslim,ze nerv nie je odumrety ani postihnuty…dalej bolo napisane,ze v pripade neuspesnej endodoncie vykonat extrakciu.

Nebola by mozna resekcia s cielom zub zachranit? prave som totiz prisla o 47 :( a potom mi pani dr. len tak medzi recou spomenula, ze mam aj cystu v maxillarnej dutine vpravo (ja som z rtg snimku vylustila ze ide asi o 2cm utvar pod okom)…vobec neviem ake trampoty ma teraz este cakaju a ako postupovat a ci sa vobec podari tu endodociu 16 uspesne urobit…som uz uplne zufala, preto sa pytam na nazor aj v tejto poradni, aby som mala cas si vsetko dobre rozmysliet. dufam,ze sa coskoro nejakej odpovede dockam,dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ si zub ceníte, nechajte sa ošetriť u lekára, ktorý pracuje so stomatologickým mikroskopom a bližšie sa venuje endodoncii. V tom prípade je predčasné uvažovať o resekcii, tobôž o extrakcii…

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Inak, urobiť resekciu hrotov koreňov na zube č. 16 je príliš komplikované a je naozaj málo pracovísk, kde takýto zákrok dokážu kvalitne previesť. Úspešnosť kvalitnej endooncie je našťastie veľmi vysoká, zatiaľ to teda neriešte. Je to, ako by ste sa pred bežnou operáciou ruky začali intenzívne zaujímať o to, kto Vám miesto nej zhotoví kvalitnú protézu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky