Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Máme problém zo zubným fixným aparátom u 13 ročného syna....

Máme problém zo zubným fixným aparátom u 13 ročného syna. Neustále má odlepené zámky a takmer každé 2 týždne ich musí zubárka znova nalepiť. Dokonca si opravy hradíme. Teraz má syn predpísané ťahy 2. stupňa a gumičky nemáme ako zachytiť na obrúčku, pretože háčiky sú nedostatočné. Zubárka sa k nám dokonca nevhodne správa, stratili sme k nej dôveru, ale akýkoľvek iný čeľustný ortopéd nás v polovici liečby odmietol prijať. Som už z toho zúfalá a syn-puberťák má už z lekárky a strojčeka komplexy, hoci na začiatku mu vôbec nevadil.

Odpoveď

Dobrý deň,

Sama dobre viete, že máte na výber: ostať, alebo odísť.

Ak ostanete, bude to také aj naďalej.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Ak odídete a nájdete si iného lekára, ktorý liečbu zaháji od nuly. Treba sa informovať v zdravotnej poisťovni, či a za akých podmienok uhradí zákrok u iného lekára. Nedajte sa odbiť. (Ak sa rozhodnete nového lekára hradiť z vlastného vrecka, bude Vás to stáť asi 1200–2000 eur.) Peniaze od pôvodného lekára už asi naspäť nedostanete, pokiaľ sa o to chcete pokúsiť, obráťte sa najskôr naňho. Ak nepochodíte, tak na regionálny úrad dohľadu na zdravotnou starostlivosťou.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Strojček

30. 04. 2015 23:22 | Tamara | reagovať

Prosím vás chcela som sa opýtať . Rastie mi očný zub mimo z hora . Radia mi vytrhnúť štyri zuby .. A potom stiahnuť strojčekom do zadu . Je trhanie bolestivé ? a koľko bude trvať kým sa stratia medzery medzi zubami ? A teda napokon ako dlho budem strojček nosiť . Vopred Ďakujem :)

Pridať komentár

Štítky