Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček na zuby - aký je postup pri nasádzaní strojčeka?

Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať, aký je postup pri nasádzaní strojčeka. V utorok mi ho idú dávať, a celkom mám s toho strach. A ešte by som sa chcela opýtať… mora zubárka mi nepovedala, či budem mať strojček kovový, alebo keramický(priesvitný), a platím 120eur. Dáva sa bežne aj keramický strojček, alebo leb pri výnimočných prípadoch?

Odpoveď

Dobrý deň,

Princíp nasadzovania strojčeka je v skratke takýto: Posledné zuby (väčšinou sú to šestky alebo sedmičky) sa obopnú prstencovými krúžkami. Potom sa na zuby nalepia zámky (brekety), ktoré môžu byť kovové alebo priehľadné. Ich výber je na dohode s pacientom. Do nich sa zachytí hlavný drôtený oblúk a nakoniec sa na niektoré zuby nasadia spružiny alebo gumičky, ktoré ich posunú správnym smerom. Hlavný drôtený oblúk končí na kovových prstencoch posledných zubov.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Mliecny zub

25. 08. 2014 23:35 | Zuzana | reagovať

Dobry den, chcela by som sa spytat, mam 32 rokov.Pred nedavnom mi vytrhli v hornom rade mliecny zub,ten mi tlacil na vedlajsi,ktory narastol krivo.Z dasna mi vyrasta zub,ktory mal byt na mieste mliecneho zuba. Zaujimalo by ma ci tam je vhodne nasadit strojcek alebo je nejake ine riesenie.
Dakujem za odpoved

Pridať komentár

Štítky