Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Liečba koreňových kanálikov - bolesť v zube pred dovolenkou

dobry den, odpadol mi kusok 36 az po dasno. isla som k svojej zubarke, ktora mi musela odpalit dasno, pretoze som ho mala vrastene, potom ma poslala na RTG, zistila mi, ze tam mam zapal a musia mi osetrit kanaliky. Kedze buduci tyzden odchadzam na dovolenku, dala mi tam nejaku dezinfekcnu vlozku a kanaliky mi budu cistit az po dovolenke. Teraz mam zub citlivy, nemozem na nom hryzt, na dotyk ma boli. Chcela by som sa opytat,ci mi netreba dat tu vlozku von alebo ako mam teraz postupovat. dakujem za skoru odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Zub Vás môže bolieť kvôli orezanému ďasnu, možno bolesti spôsobuje dočasná výplň, pokiaľ presahuje na ďasno. Nie je tiež vylúčené, že sa aktivizovala infekcia v koreňových kanálikoch. Možností je veľa a ich riešenia sú rôzne. Nebolo by preto na škodu zastaviť sa u lekárky, nech sa na ten zub pozrie, aby ste mala kľudnú dovolenku.

Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky Zubné kanáliky s výplňou - gutaperčaZubné kanáliky s výplňou – gutaperča

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Liečba koreňových kanálikov - bolesť v zube pred dovolenkou

23. 07. 2012 10:42 | domika | reagovať

dobry den, bolest uz dnes ustupila..zubarka mi dala ibalgin aby mi utisil zapal..mozno mi to budu otvarat tento tyzden. len dnes badam trosinku napuchute lice. myslite, ze je to v poriadku?

RE: Liečba koreňových kanálikov - bolesť v zube pred dovolenkou

23. 07. 2012 12:11 | rudolf novotný | reagovať

Nie je to celkom v poriadku, ale pokiaľ Vám to tento týždeň otvoria, tak by to malo byť ok. Ak sa tak nestane a na dovolenke Vás prekvapí bolesť, skúste si tú vložku nejakým spôsobom uvoľniť, to by mohlo zmierniť bolesť a predísť dramatickému opuchnutiu.

RE: RE: Liečba koreňových kanálikov - bolesť v zube pred dovolenkou

23. 07. 2012 20:14 | domika | reagovať

prepacte, ze vas este otravujem, ale chcela by som sa opytat, ze ak by mi to neotvorili tak moze mi na tej dovolenke prepuknut az zapal okostnice?

RE: RE: RE: Liečba koreňových kanálikov - bolesť v zube pred dovolenkou

23. 07. 2012 23:09 | rudolf novotný | reagovať

Teoreticky je to možné, nie však nevyhnutné. Zle ošetrené, alebo neošetrené kanáliky mŕtvych zubov sú ako časovaná bomba – raz sa určite ozvú, no nikto nevie kedy. Možno o dva týždne, možno až o päť rokov…

RE: RE: RE: RE: Liečba koreňových kanálikov - bolesť v zube pred dovolenkou

24. 07. 2012 06:04 | domika | reagovať

stav dnes rano – pod zubom hrcka na dasne, trosku opuchnute lice, to uz asi nie je celkom v poriadku

Pridať komentár

Štítky