Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček na zuby - nebudú sa obrúsené zuby viac kaziť?

Dobrý deň, uvažovala som nad zubným strojčekom a následne som sa už objednala u lekára na konzultáciu. Pri konzultácii mi povedal že mám široké zuby a bude ich treba obrúsiť aby sa spravili medzierky a tak vyrovnať zuby. Moja sestra nosila zubný strojček tak si pamätám že jej vytrhli zub a tak sa jej narovnali. Chcem sa spýtať či je toto nejaká iná metóda to brusenie, či sa nebudu potom ničiť tie zuby tým že sa obrusia, a či mi to nejak nepokazí tvar mojich zubov a či sa tak aj vyrovnajú. nakoľko sa jedná o horné zuby a mám len jeden bočný zub krivý. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Dobrý deň,

Pri narovnávaní zubov lekár potrebuje získať miesto, aby ich mohol zaradiť do prirodzeného oblúka. Niekedy je rozumnejšie niekoľko zubných hrán zabrúsiť, ako vytiahnúť dva zuby. Ak by totiž vytiahol iba jeden, stred zubov by sa posunul na stranu extrakcie, čo nie je pekné ani funkčné. Pri zabrusovaní by však lekár mal ostať iba v rámci skloviny, používať veľmi jemné diamantové frézky a nakoniec všetky zabrúsené plochy dôkladne vyleštiť a nafluoridovať. Pri dobrej hygiene a dodržaní týchto zásad Vám vyššia kazivosť nehrozí.

strojcek.jpgstrojcek.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky