Otázka na tému Lokálna anestéza

Lokálne umrtvenie pri ošetrení zuba - je možná anestéza na celé ústa naraz?

Dobry den, kedze na neskutocne bojim zubara a som schopna trpiet bolest aj niekolko mesiacov (ako teraz), kym sa odhodlam na navstevu ambulancie, mam na Vas dve otazky. Budem Vam vdacna za odpoved.
Kedze ma trapi osmicka (ja uz ani neviem, ci mi cast nemoze vyrast alebo je tam kaz) a zaroven mam viac kazov na roznych miestach, ktore by bolo potrebne opravit… je mozne umrtvit „cele usta“ a urobit vsetko potrebne naraz? Myslim, ci sa da pichnut injekcia na umrtvenie do viacerych miest…
Este sa chcem opytat, ako je to s korenom mrtveho zuba, ktory bol dlhsi cas otvoreny a bez vyplne… je vobec aspon minimalna sanca na jeho zachranu a na osadenie korunky?
Dakujem krasne.
Eva

Odpoveď

Dobrý deň,

Pichnúť anestézu na viacero miest naraz sa dá, no nie na celé ústa. Zo zdravotného hľadiska to nie je problém, avšak psychologicky je to veľmi nepríjemná skúsenosť. Predstavte si, že Vám lekár umŕtvi celú spodnú čeľusť. To znamená, že si 4 hodiny nebudete cítiť dolné zuby, peru, líce ani jazyk. Je to pocit, akoby Vám amputovali polovicu tváre. Ak by ste k tomu pridali aj hornú čeľusť, tak si pripojte znecitlivenie podnebia, zubov, hornej pery a časti nosa. Pri plnom vedomí je to naozaj veľmi nepríjemný zážitok a tak sa to nevykonáva.

Šanca na záchranu Vášho zanedbaného koreňa síce je, no závisí to od toho, nakoľko je postihnutý infekciou, koľko tvrdých zdravých tkanív zuba tam ostalo a v akej sú pozícii oproti okraju kosti. Ja osobne sa do takýchto starých zanedbaných stavov nepúšťam a myslím si, že ak sa niekto taký nájde, bude Vás to s korunkou stáť nemalý peniaz a nedostanete na to žiadne záruky.

Návrat

Súvisice otázky s témou Lokálna anestéza

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Lokálna anestéza, skúste vyhľadávanie s výrazom Lokálna anestéza v našej zubnej poradni.

Štítky