Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Kvalitná dizinfekcia pri lečbe koreňových kanálikov zuba.

Dobry den, Mam problem s 26tkou, pobolieva pri horucom, niekedy citim tlak pri zahryze, boli aj pri cisteni zubnou nitou medzi plombou 26tky a 25tkou. Zub bol plombovany kompozitom pred piatimi rokmi. Pred rokom, ked som zacala citit tlak, som bola na Zachovnej stomatologii – FNLP KE, kde mi spravili RTG a nezistili kaz. Pravdepodobne bude treba urobit endodonciu a dat vhodnejsiu vypln.

Vaham ci nechat toto osetrenie na svojho zubara v KE, lebo ma starsie vybavenie a nepouziva ozon ani laser na dezinfekciu. Bojim sa teda, ze to nedostatocne docisti a za par rokov bude znovu potrebne otvarat zub.

Moja otazka je, aky velky je rozdiel medzi sterilizaciou vyprep.koren.kanalov a spodiny zuba ozonom/laserom a klasicky (nejakym roztokom)?

Moze to zavazit pri trvacnosti vysledku?
Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Dezinfekcia ozónom a laserom je dodnes považovaná za prídavnú dezinfekciu, základom je stále dezinfekcia pomocou roztokov. To, že niekto nemá laser alebo ozón neznamená, že robí zlú endodonciu. Platí to aj naopak. Pri koreňovej liečbe je na prvom rade precíznosť, kvalitné nástroje, izolácia kofferdamom, optické zväčšenie a dostatok času na pacienta.

Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky