Otázka na tému Zubný mostík

Zubný mostík - nasadenie mostíka napriek hnisavému výtoku zo zuba

Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť. Mám mostik kovokeramický na 3 zuboch, jeden obrúseny, medzičlen a v treťom je vsadený titánový čap. Pri osadeni čapu, ak ešte nebol úplne zaplnený mi z neho vytekala zapáchajúca tekutina, zrejme hnis, strašný zápach z úst, zubárka s tým nič neurobila, nevyčistila, nič ,iba to rovno zaplnila okolo čapu, a nasadila mostík.

Nasadenie zubného mostíkaNasadenie zubného mostíka Nasadený zubný mostíkNasadený zubný mostík

Teraz pri zaťažení, pri žuvaní, a pri čistení okolia mostíka niťou mi opäť z toho niečo vyteká a zapácha to. Je možné zacementovaný mostík dať dole a opäť to prečistiť? Mohlo tam niečo ostať, alebo je to bežné pod kovokeramickým mostíkom?

Bojím sa, že ma odbije zubárka, že tam nemá, čo byť lebo často ignoruje moje bolesti, keď na rtg nič nevidno a mňa predsa len zuby bolia a pri tomto zube taktiež nič na rtg nie je. ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade by si treba uvedomiť, že Vy ste tá, kto za službu platí. A nezáleží na tom, či zo svojho vrecka, alebo cestou poisťovne. Preto by obavy z odbitia lekárom nemali byť na mieste.

Ale späť k problému. Uzavrieť zub, pokiaľ z kanálika vyteká páchnúci výtok je prinajmenšom nerozumné. Pokiaľ je to naozaj tak a nemýlite sa, je to jednoznačne dôvod na výmenu lekára. Tie ostatné veci to len potvrdzujú.

Či sa to dá znova opraviť je relatívne, pretože po aj po sňatí a preliečení kanálikov už mostík nemusí hermeticky nasadať na nostné zuby. (Otázne je, či vôbec niekedy sedela…) V takom prípade by znovu došlo k reinfekcii kanálikov a problém by sa opakoval. Pokiaľ by ale všetko sedelo a nedošlo k stratám zubných tkanív v krčkovej oblasti kvôli kazu, tak by to možné bolo.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Bolesť v okolí zubneho mostika

10. 01. 2015 12:43 | ria | reagovať

Dobrý deň už pol roka mám zubný mostik.Teraz cítim bolesť pri studenom a teplom.Doteraz to bolo v poriadku vôbec žiadnu bolesť som necítila. Neviem čo sa mohlo stať aj pri ťukaní na zuby cítim bolesť.Čo to znamená prosim?

RE: Bolesť v okolí zubneho mostika

11. 01. 2015 19:13 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ťažko povedať, možno je to kaz nosného zuba pod korunkou, možno rovzíjajúci sa zápal nervu v ňom, možno zápal ďasien okolo neho… Treba to nechať osobne vyšetriť zubným lekárom.

Pridať komentár