Otázka na tému Zubná protéza

Zubná protéza mi stále nesedí...

Dobrý den,prosím poraďte mi,mám celkovú vyberateľnú zubnú protézu dolnú aj hornú.Po x-tých návštevách zubnej laborantky-veľmi ochotnej mi stále nesedí, dolná bez lepenia vôbec nedrží,stále sa odlepuje,horná drží bez lepenia,ale pri jedle si ich obe musím vyberať.už neviem ako ďalej.skúsila som všetky druhy lepiacich prípravkov,stále nič. Podotýkam mám protézu asi dva mesiace.dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade musíte zreálniť svoje očakávania…dolná protéza sa nikdy neprisaje, tak ako horná. Dolná iba leží na ďasne a pacient ju pri reči musí pridržiavať jazykom, lícami a perami. Horná protéza sa u niektorých pacientov dokáže prisať aj bez lepidla naozaj pevne, u iných sa môže celý team postaviť aj na hlavu a jednoducho to nejde. Závisí to od tvaru kostí a kvality ďasna.
Pokiaľ Vám protéza naozaj nedrží, skúste si ich nechať zrebazovať, čo je podliatie protézy rýchlotuhnúcou živicou. Tá stuhne v protéze v ústach priamo na ďasne, čím verne zachytí jeho tvar. Vďaka tomu má protéza predpoklad držať v ústach tak dobre, ako sa len dá.
Pokiaľ to nepomôže, skúste si dať urobiť protézy u iného lekára, bude Vás to však stáť od 250 do 700 eur za obidve. Pokiaľ to nepomôže, riešením by bolo prerobiť protézu na podopretú – to znamená vsadiť do kosti pár miniimplantátov, ktoré zacvaknú do patentiek v protéze. Tento zákrok môže enormne zvýšiť Váš komfort, cena môže byť orientačne okolo 2 – 3 tisíc eur za obidve.

Iným riešením by bolo ísť cestou klasických implantátov, na ktoré sa prilepí fixný mostík. Pri strate všetkých zubov a ich náhrade toto riešenie môže výjsť na 5 až 15 tisíc eur.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubná protéza

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubná protéza, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubná protéza v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

mám ešte nádej

09. 07. 2012 15:25 | Elena | reagovať

Dobrý deň, od septembra 2009 mám zubnú protézu, už ani nerátam koľkú a koľko ma to stálo, ale stále to nie je ono. Z práce sa teším, aby som si ju mohla vybrať nakoľko ma bolia ďasná. Jem s ňou. Už som si ju aj lepila, menila som aj lepidlá Blend a dend aj Corega, ale pri oboch mám podráždené ďasná ako by som mala výražky na podnebí, dokonca na nete som čítala, že lepidlá obsahujú zinok a ten je pri dlhodobom používaní nebezpečný, je to pravda? Čo mám robiť, trpieť, alebo ísť si dať urobiť až piatu protézu. Ďakujem za radu. S pozdravom Baculíková

Pridať komentár

Štítky