Otázka na tému Most na sklenených vláknach

Náhrada chýbajúceho zuba - most na sklenených vláknach

Dobrý večer pán doktor, chcela by som od Vás radu, ako postupovať s mojimi zubami – od narodenia nemám založené horné dvojky a od puberty nosím zubnú náhradu. Momentálne mám kovovú zubnú náhradu, ktorá mi zakrýva celé podnebie a nahrádza mi chýbajúce dvojky. Chcela by som to ale nejakým spôsobom riešiť, no nepočula som dobré reakcie ani na mostíky, ani na zubné implantáty (neprijatie pacientom, postupné vykývanie implantátu z kosti a pod.), Mám aj iné možnosti riešenia? Zubárka mi odporučila mostíky (obrúsiť jednotky a trojky a zavesiť na ne dvojky), no keďže mám 26 rokov, zdá sa mi to skoro prísť obrúsením o 4 zdravé zuby. ďakujem vopred za odpoveď. Helena

Odpoveď

Dobrý deň,

No, z môjho pohľadu je to úplne jasné. Nájdite si v archíve poradne odpovede na otázky s heslom most na sklenených vláknach. Ako môže takýto most pri náhrade horných dvoják vyzerať, vidíte na obrázkoch.

Stav pred ošetrenímStav pred ošetrením Vlepené sklenené vláknaVlepené sklenené vlákna Úsmev po ošetreníÚsmev po ošetrení

Návrat

Súvisice otázky s témou Most na sklenených vláknach

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Most na sklenených vláknach, skúste vyhľadávanie s výrazom Most na sklenených vláknach v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Jednotka na sklennom vlákne

13. 05. 2015 15:14 | Boris Glos | reagovať

Dal som si urobiť chýbajúcu jednotku na sklenom vlákne. Už prvý týždeň mi odpadla. Prilepili mi to bezplatne vraj v rámci polročnej záruky. Odvtedy som si dával pozor, naučil som sa s tým jesť, aj keď nie plnohodnotne, ale teraz po 7 mesiacoch som zahryzol do jadierka z hrozna a zub sa mi zasa vylomil a po jednom dni mi aj odpadol sklenený mostík, ktorý ale bol už na jednej strane zlomený. Hovoríte, že by to malo vydržať 10–12 rokov a mne to nevydržalo ani rok. A to som pritom prednými zubami nehrýzol, hoci na to sú. Stala sa niekde chyba. Stálo ma to cez 500 Eur a výsledok nedobrý. Čo ďalej? Ďakujem za odpoveď.

RE: Jednotka na sklennom vlákne

14. 05. 2015 06:59 | Rudolf Novotný | reagovať

Máte pravdu, niekde sa stala chyba… Ak to odpadlo hneď prvý týždeň, to ste si tam mohol dať aj žuvačku :). Spravil som stovky mostov na sklenených vláknach a za osem rokov som prerábal iba 5. Dávam na nich trojročnú záruku.
Či má zmysel nechať si to opätovne zhotoviť v tej istej ambulancii, o tom trochu pochybujem. Všade inde však znovu zaplatíte za nový. Teoreticky môžte požiadať o vrátenie peňazí, ak by nesúhlasili, môžete sa obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Pridať komentár

Štítky