Otázka na tému Zubný mostík

Uvoľnený zubný mostík

Dobrý deň Na lavej hornej strane mám zbrúsenú trojku a jednotku a mám nasadený mostík s tým, že dvojka je medzičlen (tá dvojka mi chýbala). Rozhodol som sa ísť na konzultácie k inej p. lekárke ( vybranej na základe odporúčania známymi) a dohodli sme sa že v semptembri začneme s prerábkou. Totižto skoro po dvoch týždnoch od nasadenia (september 2011) sa mi na tej trojke začal mostík pohybovať (ločká to, je tam vôla). Pri mnou vyvodených pohyboch cítim aj zápach. Je možné že sa mi tam dostávajú sliny a vzduch. Je pravdepodobné že za ten rok mi tá zbrúsená trojka pod tým mostíkom začne hniť a kaziť sa? alebo taký zbrúsený zub aj niečo vydrží?

Odpoveď

Dobrý deň,

Samozrejme, že pod uvoľnený mostík alebo korunku sa dostáva strava, na obnaženom zube sa na absolútne nečistiteľnom (a brúsením obnaženom) mieste množia baktérie a tie dokážu napáchať veľkú deštrukciu. Prítomný zápach je známkou rozkladajúcej sa stravy a aktivity baktérií. Jedinou možnosťou je mostík stiahnúť. Ak je mostík innak v poriadku a podarí sa ho dať dolu bez jeho poškodenia, je možné ho nalepiť späť. Ak nie je presný, bude ho treba prerobiť.

Nasadenie zubného mostíkaNasadenie zubného mostíka Nasadený zubný mostíkNasadený zubný mostík

Ako dlho zub pod takou korunkou vydrží, to sa nedá odhadnúť. Za tri-štyri mesiace hádam k veľkým škodám nedôjde.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky