Otázka na tému Zubný mostík

Zubný mostík - po sňatí zubných mostíkov mi lekárka musela vytrhnúť 5 zubov v hornej čelusti.

Dobrý deň. Dlhé roky som mala mostíky a teraz po ich sňatí (mala som fistulu a brala som antibiotiká) mi lekárka musela vytrhnúť 5 zubov v hornej čelusti. Zostali mi vľavo jednotka, dvojka trojka a vpravo jednotka a trojka obrúsená s otvoreným kanálikom. Bola som sa pýtať na implantáty s tým, či by sa aj tá trojka nedala použiť. (čakám čo mi povie lekár som objednaná). Len mi povedal, že diery po vytrhnutí sa mi zahoja asi o pol roka a potom mám prísť na implantáty. Ale ako to mám riešiť dovtedy, dať si urobiť snímateľnú protézku, ale dá sa do nej zakomponovať aj tá obrúsená trojka? Nerada by som si dala vytrhnúť ak netreba. Prosím o radu.

Odpoveď

Dobrý deň,

Situácia by sa dala riešiť tak, že sa na obrúsené zuby zhotovia dočasné korunky a v zadnom úseku sa k ním vyrobí dočasná snímateľná náhrada. V prvom rade je ale dôležité preliečiť otvorenú trojku v pravo hore, čo by nemal byť problém.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Bolest mostika

25. 03. 2017 05:57 | Lucia | reagovať

Dobry den.Mam na prednych hornych zuboch urobene korunky s mostik-prednych 6 zubov.5 mam obrusenych s korunkou s jeden predny mi museli vytrhnut a tam mam mostik.Mam to takto 4 mesiace s doteraz som nemala problem.No zacal ma boliet prave ten mostik,tam kde nie je zub.Mam ho citlivy a na dotyk bolestivy.Dasno ma neboli.
Rada by som sa spytala,cim to moze byt sposobene a ci mi hrozi strhnutie mostika.Mam cely ten mostik s korunkami ako jeden celok.
Dakujem pekne

RE: Bolest mostika

25. 03. 2017 11:37 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ide o to, prečo to bolí. Môže to byť netesný alebo ostrý okraj korunky, ktorý dráždi ďasno, môže ísť o počiatočný zápal nervu po obrúsení na korunku, môže ísť o preťaženie vplyvom vysokej korunky v danom mieste. Treba sa ísť ukázať tam, kde Vám to robili a riešiť to. Cez internet Vám neporadím.

Pridať komentár

Štítky