Otázka na tému Náhrada chýbajúceho zuba

Náhrada chýbajúceho zuba - aké mám možnosti?

Dobrý deň, ja by som sa chcela opytat na moznosti nahrady zubu ktory mi museli exrahovat po nehode (1 hore) a dvojka mi ostal len kusok co sa tyka implantatu som alergicka na titan a neviem ci su este ine moznosti nahrady.
Ďakujem za odpoved
Andrea

Odpoveď

Dobrý deň,

Riešenie by sa malo odvíjať od stavu, v akom sa zvyšné zuby nachádzajú (tým mám na mysli ich postavenie v rámci horného zubného oblúka, polohu vzhľadom na dolné zuboradie, no a samozrejme kondíciu vlastných zubov – kazy, výplne,
atď…) Pri strate zuba máte na výber tri riešenia:

1. klasický mostík – pri tomto riešení je však nutné obrúsiť štyri zuby, a preto by som túto variantu doporučoval iba ak sú Vaše horné trojky a jedničky oslabené veľkými nevhodnými výplňami a kazmi.

Nasadenie zubného mostíkaNasadenie zubného mostíkaNasadený zubný mostíkNasadený zubný mostík

2. implantáty – riešenie, ktoré ak ho vykoná skúsený lekár a technik, môže byť efektné fukčne aj esteticky a netreba pri ňom zasahovať do susedných zubov. Implantáty je možné použiť u pacienta s výbornou ústnou hygienou a perfektným stavom tkanív ústnej dutiny. Treba však upozorniť, že toto riešenie je finančne dosť nákladné. Väčšina implantátov je zo zliatín titánu, takže by to u Vás vzhľadom na alergiu neprichádzalo do úvahy, no kedysi sa používali aj implantáty z iných zliatín. Odpoveď Vám na to dá implantológ.

Zubný implantátZubný implantát Zubný implantátZubný implantát

3. most na sklenených vláknach – inovatívny spôsob, ako nahradiť chýbajúce zuby bez výraznej preparácie susediacich zubov. V tomto prípade sa na zuby susediace z medzerami po minimálnej preparácii istým spôsobom „prilepia“ zväzky sklenených vláken, ktoré po vytvrdení v ústach získajú pevnosť kovu. Sklenené vlákna majú hrúbku približne 1,5mm a je možné na nich z akéhokoľkvek fotokompozitu vymodelovať chýbajúce zuby. Tento spôsob ošetrenia môže byť esteticky na vysokej úrovni, funkčne aj trvácne plnohodnotný, nezaťažuje zvyšné zuby a určite Vás nebude stáť viac, ako by Vás stál bežný kovokeramický mostík.

Most na sklenených vláknach - pôvodný stavMost na sklenených vláknach – pôvodný stav Most na sklenených vláknach - pohľad zhora predMost na sklenených vláknach – pohľad zhora pred
Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach Most na sklenených vláknach - pohľad zhora po ukončení práceMost na sklenených vláknach – pohľad zhora po ukončení práce

Návrat

Súvisice otázky s témou Náhrada chýbajúceho zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Náhrada chýbajúceho zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Náhrada chýbajúceho zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Zubna nahrada

11. 11. 2013 11:59 | Monika Gottova | reagovať

Dobrý deň chcela by som sa vás spýtať mám vytrhnuty predny zub. Chcela by som sa spytat koľko by stála zubna nahrada,a ako sa to robí. ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ.

zubna nahrada

18. 11. 2013 02:05 | Ingrid | reagovať

Dobry den,spominali ste vo vasom prispevku o zubnych nahradach,ze len niekolko desiatok lekarov je vyskolenych na zakladanie mostu na sklenych vlaknach.Mohli by ste mi,prosim,napisat kontakt na lekara v okoli Hlohovca,Piestan,Trnavy alebo Popradu?
Dakujem!

nove horne predne zuby

01. 02. 2016 15:06 | Tomas | reagovať

Dobry den,chcem sa spitat mam zlomene 3predne vrchbe zuby ake riesenie mi odporucite na novu nahradu 3zubov?a cena zhruba.

RE: nove horne predne zuby

01. 02. 2016 19:15 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nie je jedno, či sú zlomené kvôli kazu, alebo úrazu, ako dlho sú zlomené, či sú ešte živé a mnoho ďalších faktorov.
Pre najlepšie riešenie a cenu sa musíte obrátiť na zubného lekára a objednať sa na konzultáciu. Cez internet to nejde.

Pridať komentár

Štítky