Otázka na tému Náhrada chýbajúceho zuba

Náhrada chýbajúceho zuba - aké mám možnosti?

Dobry deň, už 15 rokov som mala mostík na dolnych zadnych..z 5zubov. na 2zuboch korunky, 2doplnene a 1uplne zadny korunka.tento zadny zub na ktorom bola korunka mi odhnil totalne, ostal len koren.korunka sa mi včera zlomila a odpadla,ale len 2 doplnene a zadny,ten odhnity..je možnost,keď chybajú úplne 3zadné zuby uchytiť ich len na tie dva,už 15r.je na nich ta stara korunka..(pozostatok z mostíka)..alebo ,akym sposobom..ake mám možnosti,naozaj mi ostava len proteza niejak ukotvana a uchytena drotom na druhej strane chrupu…ďakujem. OKREM IMPLANTATOV na tie nemam financie.

Odpoveď

Dobrý deň,

Nie som si istý, či som porozumel otázke…

Pokiaľ máte skrátený zubný oblúk (t.z. že chýba niekoľko posledných zubov v rade), náhrada je možná iba pomocou implantátov, alebo vyberateľnej náhrady (protézy). Zavesiť na dva posledné zuby ďalšie tri nepodopreté smerom dozadu je nemožné. Istou alternatívou by mohlo byť, ak sa takýto mostík úplne vzadu podoprel liatou sklenenou platničkou o ďasno, hovoríme tomu sklenený pilier. Technológiu sklenených pilierov ale v ambulancii používa iba malá časť zubárov, niektorí s ňou majú dobré skúsenosti, iní nie.

Zubný implantátZubný implantát Zubný implantátZubný implantát

Most na sklenených vláknach - pôvodný stavMost na sklenených vláknach – pôvodný stav Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach

Návrat

Súvisice otázky s témou Náhrada chýbajúceho zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Náhrada chýbajúceho zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Náhrada chýbajúceho zuba v našej zubnej poradni.

Štítky