Otázka na tému Zubný mostík

Dvanásťročný zubný mostík už nie je práve najmladší

Dobrý večer pán doktor,veľmi Vás prosím o radu, v hornej čelusti vo frontálnom úseku mám mostík 8 zubov. Asi pred dvomi mesiacmi som začala pociťovať na jednej strane mostíka silný tlak a pálenie ,mala som stále pocit ako keby som mala niečo medzi korunkami zapichnuté a akoby sa mi na jednej strane vytláčali zuby von, ako keby nemali priestor. Mala som stále nutkanie si čistiť medzizubný priestor, už aj alpou. Tlak ale stále neprestáva.!!!

Ďasno nad mostíkom mám dosť vypuklé, a vyzerá tak zdeformované, ale nie zapálené.Zdá sa mi keď potiahnem sliny, že mi tam ide jemnúčko vzduch.Stále sa pozerám do zrkadla, a vidím, že na jednej strane mám peru vyššiu ako na druhej.Aj pri zatvorení úst cítim zmeny.Som s toho strašne nešťastná. Pred tromi týždňami som bola u stomatochirurga, poslal ma na RTG a povedal, že mám korene v poriadku, skúšal mi aj mostík, vraj drží dobre a nevidí dôvod, čo ma tam tlačí, vraj sa s takým ešte nestretol.

O mostík sa starám zodpovedne, používam aj medzizubnú kefku, pán Dr.povedal, že nemám používať medzizubku, ale odporučil mi Listerin. Ja som sa ho spýtala, či by nebolo vhodné dať dolu ten mostík , nakoľko ho mám 12rokov, ale on bol proti, že nevidí dôvod. Je možné pán doktor, že sa mi zdeformuje celá čelusť, a vykrivia zuby na jednej strane aj keď mostík by mal slúžiť ako dlaha? Ešte by som sa Vás chcela opýtať, či sňatie mostíka nebolí.Pán Dr.povedal, že ho mám vrastený…ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Dvanásťročný mostík už nie je práve najmladší a pokiaľ robí problémy, nezaškodí dať ho dolu a zrevidovať zuby pod ním. Stiahnutie sa dá vykonať bezbolestne, musíte však rátať s tým, že bude nutné zhotoviť nový. Z toho, čo píšete si myslím, že problém spočíva v dráždení ďasna okrajom koruniek, alebo príliš vnoreným medzičlenom do mäkkých tkanív. To môže mať za následok zápal a zdurenie ďasna v kritických oblastiach. Pri správnom zhotovení nového mostíka sa tento stav môže upraviť.

Most na sklenených vláknach - pohľad zhora po ukončení práceMost na sklenených vláknach – pohľad zhora po ukončení práce kompozitny-most2.jpgkompozitny-most2.jpg

Dentonet

Odpovedal: Dentonet

email: dentonet@dentonet.sk

web: www.dentonet.sk

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky