Otázka na tému Mliečne zúbky

Mliečne zúbky - Tomu sa hovorí výmena zubov :-)

Dobrý deň. Dcera má 4 roky 2 mesiace a začali ju bolieť horné aj dolné jednotky a jeden horný mám pocit,že sa kýva ,no nezistím poriadne ,lebo mi nedovolí kôli bolesti skúšať.ked som jej ho jemne zatlačila smerom dnu,tak spod zuba vyšla krv.zúbky má pekné na pohlad zdravé.čím to môže byť? určite navštívime zubára ,no som znepokojená a chcela by som odpoveď.dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Tomu sa hovorí výmena zubov :)
Vašej dcére pravdepodobne už rastú trvalé zuby, a preto sa tie mliečne začali kývať. Možno sa Vám to zdá trochu skoro, no prerezávanie zubov sa zväčša nedeje podľa veku, ale podľa fyzického vzrastu a genetických predispozícií. Čim je dieťa fyzicky vyspelejšie, tým skôr sa výmena udeje, aj tu však existujú výnimky, ktoré však nemusia znamenať nič negatívne.

Mliečne zubyMliečne zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Mliečne zúbky

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mliečne zúbky, skúste vyhľadávanie s výrazom Mliečne zúbky v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Zubná poradňa

05. 02. 2013 22:16 | Helena | reagovať

Dobrý deň mám 20 rokou a mám ešte mliečne zuby ktoré sami kývajú. Chcem sa spýtať či mi narastú trvalé alebo čo mám robiť mám panický strach zo zubárov poradte mi prosím.

Pridať komentár

Štítky