Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Liečba koreňových kanálikov - bolesť po zaplnení koreňových kanálikov

Dobrý deň, pred štyrmi týždňami som došiel k zubárovi s tým, že pri jedení ma bolí dolnáí šestka. Skontroloval ho a našiel hlboký kaz. Vyvrtal mi ho a vložil mi vložku s tým, že za tri týždne sa mám staviť na čistenie kanálikov a plombovanie. Zub potom asi tri dni bolel a potom bol kľud.

Za avizivané tri týždne som prišiel aj s RTG snímkom a absolvoval čistenie kanálikov. Bolo to prevažne bezpolestné, len pri jednom kanáliku som pociťoval miernu bolesť. Zub mi bol každopádne ošetrený a zaplombovaný. To bolo v pondelok, v stredu večer ma zub začal bolieť a bolí doteraz.

Beriem klasicky ibalgin, ktorý bolesť účinne postláča. Bolesť je taká akoby tlaková, ani by som nepovedal, že ma bolí zub ale pomaly celé okolie toho zubu na tak dost intenzívne tlačí. Je to normálne? Mám skočiť k zubárovi opäť alebo ešte počkať, či to neprejde samo?

Odpoveď

Dobrý deň,

Bolesť po plnení je prípustná, jedná sa však o poklopovú a náhryzovú bolesť. To, že máte pocit tlaku v celej oblasti nie je celkom ok, tiež to, že to začalo bolieť až dva dni po plnení… Pokiaľ to neprejde do 7 dní od ošetrenia, kontaktujte svojho stomatológa.

Zubné kanáliky s výplňou - gutaperčaZubné kanáliky s výplňou – gutaperča korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky