Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Bolesť po zaplnení kanálikov na vedľajšom zube

Dobrý deň, veľa som prečítal o liečbe korenovych kanálikov na Vašej stránke. Presne pred týždňom mi stomatolog zaplnil (po predchadzajucom osetreni i lieceni )3 kanaliky na 7 vľavo dole Pôvodne bol infekt v lingualnom koreni. Rtg ukazalo že výplň je urobená kvalitne až po apex. Problém je že mám presne tie povyplnove bolesti – na dotyk jazyka alebo prsta ktoré opisujete že sa môžu vyskytnúť ale na susediacej 6 tke. 7 vobec neboli ani na zatlacenie.Kryty som Spiramycinom už celý ten týždeň. 6 tka je plombovany zub. Mám kontaktovať zubára? Bojím sa že je podobný proces aj na 6. .:-( alebo tie bolesti sú normálne po vyplni?
Dakujem. matúš

Odpoveď

Dobrý deň,

Bolesť po plnení by sa mala týkať ošetreného zuba, ak bolí vedľajší, je pravdepodobné, že to nebude spolu súvisieť. Na posúdenie by som to musel vyšetriť. Nič nepoškodíte, ak sa ozvete tomu, kto Vás ošetril.

korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg Zubné kanáliky s výplňou - gutaperčaZubné kanáliky s výplňou – gutaperča

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky