Otázka na tému Bezbolestné ošetrenie zuba

Bezbolestné ošetrenie - sedatíva, lokálna anestéza...

Dobrý deň, mám 29 rokov a samozrejme by som chcela mať pekné a zdravé zuby. Dvanásť rokov dozadu som chytila prievan a moja zlatá zubárka mi musela bez lokalnej anestézy prevrtať najprv ľavu a cca do mesiaca aj pravú stranu zubov (horné/dolné) a odstrániť zápal.Od tej doby mám zuby plombované a nikdy nezabudnem na tie bolesti .Cca pred dvoma rokmi som navštívila pohotovosť v BA a službukonajúca zubárka po mne vrieskala ako zmyslou zbavená, že keď jej tam odpadávam a mám strach, nech si ten zub spravím sama.

Bolo to ponižujúce a veľmi bolestivé. Dnes má jeden nalomený zub a celá strana chrupu ma bolí, už neviem identifikovať presné miesto. Zvažujem zákrok pri sedácií a tak by som sa rada opýtala,či tento spôsob je bezbolestný a vhodný aj opakovane. Na jednej strane je môj neprekonateľný strach a na druhej samozrejme nechcem stažovať prácu ani lekárovi.

Ďakujem za Váš názor.
S pozdravom,

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno, je to bezbolestné, avšak bezbolestnosť tu zabezpečia lokálne anestetiká. Sedatíva majú úlohu iba odblokovať strach pacienta. Niektoré z nich iba utlmia strach, silnejšie dokážu dostať pacienta do stavu úplnej flegmatičnosti, pričom po zákroku si nebudú dokonca nič pamätať. Nie každý lekár má však so sedáciou skúsenosti.

Sedáciu je možné vykonať opakovane, nie je s tým žiaden problém.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Súvisice články s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bezbolestné ošetrenie zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bezbolestné ošetrenie zuba v našej zubnej poradni.

Štítky