Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Viacnásobná extrakcia zubov

Opakovane sa obraciam na Vás s prosbou o radu. Mám 71 rokov, ischemická choroba srdca s fibriláciou predsiení, obličková nedostatočnosť, závratové stavy z nedoslýchavosti a krčnej chrbtice, občas vysoký tlak. Som astenická, 42 kg, výška 150 cm.
Je potrebné mi vytiahnuť ešte 11 zubov, navrhla som zubárke postupne po 2–3 zuboch s časovým odstupom na doliečenie aspioň 2 týždne.

Napriek tomu, že moji odborní lekári ani všeobecný lekár to nedoporučujú, objednala ma na hospitalizáciu do nemocnice s tým, že nasadia antibiotikum a budú ťahať denne,t.j. každý deň 2–3 zuby, že za týždeň budem mať všetky von. Je to vraj kvôli môjmu zdravotnému stavu bezpečnejšie a vraj ambulantne sa to nedá, mám tam 3 korene a 8 zubov, z nich sa 3 dolné predné kývu. Ja sa však cítim slabá a už pri ťahaní l zuba potrebujem týždeň na zotavenie.

Moja diagnoza je:periostitis proc.alveolaris maxillae et mandibulae, parodontitis. terminalis, calculus dentalis.
Nedalo by sa to skutočne ťahať postupne?

Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Z môjho pohľadu by to malo byť najlepšie riešenie… Pokiaľ máte zuby v naozaj zlom stave, treba ich dať preč. Zvlášť pri Vašich hlavných diagnózach. Extrakcie budú vykonávané v nemocnici, čo znamená že budete neustále pod dohľadom. Bude možné operatívne riešiť akékoľvek nežiadúce krvácanie, infekciu a podobne, ak by sa vyskytli.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky