Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Endodoncia - liečba koreňových kanálikov

Dobrý deň, súrne Vás prosím o radu. Moja mamka má veľmi problematické zuby, skoro každý je zablombovaný. Predné zuby horné má zbrúsené a má tam nové. Nedávno sa jej pod tými zubami urobili vačky. Doktorka jej to navrtala, aby mal hnis priestor na odtekanie. Mamka dostala aj antibiotika. Zub sa preliečil. Dnes v noci ju strašne začalo bolieť podnebie. U zubara bola na snimok, zistilo sa, že má obrovské ložisko hnisu v podnebí. Doktorka nevie, z čoho sa jej robí toľko hnisu. Dala mamke ŠTVRTÉ antibiotiká a hovorí, že asi sa to bude rezať. PROSÍM VÁS, NEVIETE, KDE MôŽE BYŤ PROBLÉM? PREČO SA JEJ ROBÍ TOĽKO HNISU? Na aké vyšetrenie by mala mamka ísť – na krčné, hematológiu alebo kde jej zistia príčinu tvorby hnisu?

Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Nuž, nebolo by zlé spraviť krvný obraz, no prioritou ostáva správnym spôsobom ošetriť koreňové kanáliky ( čo sa ošetriť nedá, nech ide von). Ono sa hnis len tak niekde nezačne hromadiť bez príčiny, na to je nutný nejaký dôvod. Hnisavé ložisko je prejavom infekcie, a tá môže mať pôvod v zuboch. Pokiaľ sa absces vytvoril na podnebí, pravdepodobne pôjde o hornú dvojku, šestku alebo sedmičku. Treba to len zvládnuť, lekár však na to musí mať v prvom rade znalosti, potom čas a nakoniec výbavu. Ošetrenie hornej šestky totiž môže zabrať aj tri hodiny.

korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg Zubné kanáliky s výplňou - gutaperčaZubné kanáliky s výplňou – gutaperča

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky