Otázka na tému Zubný mostík

Zubný mostík - výmena mostíka

Dobry den.Chcela by som sa opytat na moj problem z hornym mostikom.Mam ho uz 20 rokov a je s troch casti.Nedavno som mala bolesti s ocnym hornym zubom.Navstivila som zubara a ten mi zo zubu vybral nerv a este dva tyzdne mi ho liecil nakolko tam bol zapal,ale nastal mi problem,za par mesiacov sa mi zacala hybat stredna cast mostiku.Urcite to zapricinilo vrtanie do mostika s vybratim nervu.Mam tuto otazku je mozne vymenit strednu cast mostiku,alebo komplet cely horny mostik.Za skoru odpoved dakujem Alena.

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ som tomu dobre porozumel, tak máte v podstate tri samostatné mostíky. Ak zuby nesúce práve ten rozkývaný mostík sú v poriadku a iba sa na nich kýve uvoľnený mostík, tak by to šlo. Pokiaľ sú rozkývané zuby, je rozumnejšie dať dolu všetky mostíky, zuby ošetriť a následne vyhotoviť mostík v jednom kuse, ktorý ich zdlahuje dokopy, čím sa zabráni kývaniu.

Pri 20 ročnom mostíku by už aj tak bol najvyšší čas na revíziu.

Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach Most na sklenených vláknach - pohľad zhora po ukončení práceMost na sklenených vláknach – pohľad zhora po ukončení práce kompozitny-most2.jpgkompozitny-most2.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky