Otázka na tému Biele zuby

Biele zuby

Dobry den, chcela by som sa spytat , co sa tyka bielych zubov , mala som uz aj pasiky na bielenie zubov, ktore mi odporucila zubarka . chcem sa spytat ci jestvuje nejaky iny sposob bielenia zubov ktore mi napriklad spravia hned v zubnej ambulancii a taktiez by ma zaujimalo ci to boli . Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Samozrejme že existuje. Ide buď o bielenie ambulantné, kedy Vám lekár najprv prekryje ďasno rýchlotuhnúcou živicou alebo kofferdamom a následne nanesie na zuby bieliaci gél. Účinok týchto gélov sa zvykne zosilňovať bieliacou lampou, ktorá sa na to nechá svietiť. Tento zákrok trvá asi hodinu a môže byť trochu nepríjemný, no dá sa vraj v pohode vydržať bez anestézy.

Iný typ bielenia je nočné bielenie, kedy sa pacientovi otlačia zuby, vyhotovia sa sadrové modely a na nich sa vyformujú bieliace šablóny. Sú z ohybnej tenkej fólie a verne kopírujú tvar zubov s jemným presahom na ďasná. Pacient v ďalšej návšteve dostane od stomatológa bieliace gély, ktoré si nanesie do bieliacich šablón, nasadí na zuby a ide s tým spať. Bieliaca procedúra tu trvá približne 10 –14 nocí, z môjho pohľadu je však šetrnejšia, vyvoláva menej intenzívnu prechodnú citlivosť a výsledky sú lepšie. Je to však vec názoru.

Bielenie zubov

Návrat

Súvisice otázky s témou Biele zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Biele zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Biele zuby v našej zubnej poradni.