Otázka na tému Opuch ďasna

Kovoporcelánový mostík - Opuchnuté ďasno v okolí mostíka

Dobry den, uz tyzden mam dasno v okoli kovoporcelanoveho mostika opuchnute. Mostik, ktory prekryva medzeru dvoch chybajucich zubov (5,6,7,8) mam od oktobra minuleho roku a dosial som nemala ziadne problemy. Dolna osmicka na ktorej sa mi mostik drzi, ma po bruseni velmi bolela, takze zubar mi nerv vytiahol a zub niekolkokrat dokladne vycistil, kym bolest neustupila. Pred tyzdnom mi dasno opuchlo, opuch bolo vidiet aj zvonku a celust bola velmi bolestiva na dotyk. Teraz uz to take bolestive nie je, aj na tvari uz to nie je vidiet, ale dasna su stale podrazdene a opuchnute..hlavne v okoli zubov 7,8… Som v zahranici, takze nemozem ist k mojmu zubarovi, a predtym ako sa objednam u zubara tu v Taliansku, by som chcela poprosit o radu..Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Ťažko povedať, teraz ide o to, či:
a)opuchlo ďasno kvôli zlej hygiene alebo z dráždenia korunkou – v tom prípade je nutné odstrániť dôvod dráždenia – zubný kameň, zabrúsiť alebo vymeniť mostík, alebo len zlepšiť techniku čistenia

  1. opuch pramení z hĺbky kosti a iba sa prejavuje na povrchu ďasna – tu by mohlo byť na príčine nedokonalá koreňová výplň osmičky. V tomto prípade by ju bolo nutné prerobiť, pravdepodobne po odstránení mostíka.

Návrat

Súvisice otázky s témou Opuch ďasna

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Opuch ďasna, skúste vyhľadávanie s výrazom Opuch ďasna v našej zubnej poradni.

Štítky