Otázka na tému Bolesť zuba

Bolesti zuba po resekcii

Dobrý deň.Prosím Vás o radu.Som už zúfalá so svojich zubov.Na ošetrenie chodievam pravidelne,ale asi zbytočne.Mám 50rokov a to čo som prežila ja so zubami,neprajem nikomu.Začalo sa trhaním hornej 6.Po vytrhnutí som mala hrozné bolesti,lekár mi tvrdil,že to tak musí byť.Až neskôr zistilil,že pol zuba mi vrazil do dutiny.Otvárali mi asi po mesiaci dutinu,medzi tým som užívala asi 5 druhov ATB.Bolesti sa mi rozšírili po všetkých zuboch,vrtalo sa trhalo až somskončila na stomatoch.v Bratislave.Tam mi zresekovali horné zuby.Chvíľu bolo pokoj,teraz ma začal zase bolieť zub po reskcii,znovu mi ho vrtali a vyplnili.Zub stále bolí a ja trpím,pretože sa bojím,že už zase príde na rad trhanie.Som zúfalá,neviem čo ďalej,bolesti sú hrozné,nedá sa mi už naozaj pomôcť??Už to asi nezvládnem psychicky.Prosí Vás poradte mi na koho a kde by som sa mohla obrátiť,pretože to už nevydržím.Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý dň,

Pokiaľ Vám zuby resekovali a predsa v nich pociťujete bolesť, pravdepodobne máte na výber opakovanú resekciu, extrakciu, alebo dôkladné endodontické ošetrenie pod stomatologickým mikroskopom. Osobne by som sa priklonil k tretej možnosti. Kto vo Vašej blízkosti pracuje s mikroskopom si musíte nájsť na internete. (Pokiaľ by som vedel, kde žijete, skôr by som Vám vedel doporučiť niekoho v blízkosti.)

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesť zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesť zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesť zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Resekcia zuba

01. 03. 2013 16:55 | Eva | reagovať

Môžete mi odpovedať na moju otázku. Robili mi resekciu zuba.Všetko prebiehalo normálne.Nemala som po operácii žiadne bolesti,minimálny opuch. Od štvrtého dňa po zákroku sa opakuje trpnutie polovice úst na strane zákroku. V nepravidelných intervaloch. Poradili mi masírovať a brať vitamín „B“.Ale stav pretrváva.Môžete mi poradiť ako sa tohto problému zbaviť, prípadne z čoho vznikol?
Ďakujem za odpoveď.

Po resekcii

26. 10. 2014 20:04 | Viktória | reagovať

Dobrý deň, mne robili resekciu dolnej pravej 5 minulý mesiac a od vtedy sa mi tam stále robí vačok s hnisom.. Prosím poraďte mi že čo s tým, bola som aj u doktora ktorý mi robil tú resekciu, ale zatiaľ mi nič normálne nepovedal. Ďakujem.

RE: Po resekcii

26. 10. 2014 21:27 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Žiaľ, bez osobného vyšetrenia Vám nedokážem odpovedať. Faktom však je, že sa to nevyvíja správnym smerom. Obávam sa, že bude nutná opakovaná intervencia.

Pridať komentár

Štítky