Otázka na tému Bolesti zubov

Strašné bolesti zuba

Dobrý deň. 4 dni ma strašne bolela stolička na lavej strane s čoho ma začalo bolieť aj ucho a hrdlo.Ked som bola u zubára vyvrtal mi to a dal tam plobmu ktorá ešte v ten deň vypadla aj napriek tomu, že som nič nejedla. O den neskoršie som sa zobudila celá opucnutá na lavej strane dokonca aj spodnej pere…Vytrhnúť ho vraj nemôžu pokial mi to neodpuchne, bolesť síce ustúpila ale neviem čo na ten opuch aby to odpuchlo čo naskoršie.Dakujem

Odpoveď

Dbrý deň,

S postupom lekára žiaľ nemôžem súhlasiť. Nie je pravda, že za „horúca“ (vo chvíli vzplanutia hnisavého zápalu) nemožno extrahovať zub. Dnes som takýto zanedbaný prípad riešil extrakciou… Tento prístup je dnes už prekonaný a opakovane sa potrvrdilo, že je neopodstatnený.

V každom prípade, ak Vám zub neextrahujú, mal by byť aspoň spriechodnený jeho systém koreňových kanálikov, čím sa zabezpečí odtok hromadiacich sa baktérií a hnisu do ústnej dutiny a predíde sa opuchu. Keď sa už hnis nazhromaždí na nejakom mieste pod povrchom sliznice, je ho potrebné uvoľniť narezaním. Týmito postupmi sa predchádza zbytočnej záťaži imunitného systému a zamorovaniu organizmu baktériami.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky