Otázka na tému Mliečne zúbky

Mliečne zuby ešte v dospelosti

Dobrý deň, mám 23 rokov a takmer všetky mliečne zuby. K zubárke som prestala chodiť, keď mi povedala, že musím čakať a nič s mojím chrupom robiť nebudeme. Nakoľko som dospelá, mám roztiahnutú čelusť a zuby sú od seba. Je to veľmi škaredé a hanbím sa za to. Nemám zárodky dospelých zubov, dosplé mám asi 4. Chcela by som sa opýtať čo mám robiť? Prípadne, či neviete či mi s mojou „poruchou“ pomôže finančne aj poisťovňa. Ďakujem Katka

Odpoveď

Dobrý deň,

V podstate máte na výber čakať, kým o zuby prídete (čo bude tak asi do 15 rokov), alebo spraviť niečo už teraz. Ja by som sa asi priklonil k tej druhej verzii. Čo s tým môžete robiť? Po extrakcii nefunkčných mliečnych zubov máte na výber, či straty budete riešiť vyberateľnou protézou, alebo implantátmi. Prvá verzia Vás bude stáť do 600 eur, druhá asi 10 krát viac.

Nakoľko Vám s tým vypomôže poisťovňa, to naozaj netuším.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mliečne zúbky

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mliečne zúbky, skúste vyhľadávanie s výrazom Mliečne zúbky v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Nepreplatia nic

09. 10. 2012 13:40 | kata | reagovať

Positovna ti nepreplati nic, pretoze take zalezitosti preplacaju len do 18 roku zivota. J a mam 24 a v aprili som zacala riesit tiez taky problem, ale v mojom pripade su to len 2 mliecne zuby a pred rokom spoza jedneho zacal rast dalsi zub a este aj kolmo na ten predny..

Pridať komentár

Štítky