Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Čistenie koreňových kanálikov

Dobry den, nad prednym zubom mam vacok. Dnes som to ukazovala zubarke a ta mi povedala, ze je tam odumrety nerv a ze bude treba zub otrvoti a cistit ho a ze tam budem musiet prist tri krat. Zub ma vobec neboli. Vacok tam mam uz niekolko rokov ale az teraz som sa na to spytala. Citim len niekedy tak miernejsi tlak v zube… Bojim sa, ze ked mi ho otvori a rozvrta, tak on nakoniec pridem a vytrhne mi ho. Neda da to riesit nejak inak? Skusala, ci je citlivy na studene a skoro vobec nic som necitila. Nerada by som prisla o zube, kedze sa jedna o predny zub. Dakujem Beata

Odpoveď

Dobrý deň,

Práve vtedy, ak to nebudete riešiť, o ten zub prídete… Druhá vec je tá, že máte v kosti infekčné ložisko, ktoré baktériami zaplavuje celý organizmus. Nebolí Vás to len preto, že hnis a baktérie, ktoré sa tam vytvárajú sa Vám zčasti uvoľňujú cez ten vačok do úst. Už len to je obrovský dôvod na to, aby ste s tým zubom niečo robila. To, čo by malo nasledovať je seriózna endodontická liečba, po nej ten zub môže v ústach slúžiť až do smrti.

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky