Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Endodoncia - liečba koreňových kanálikov

Dobrý deň, prepáčte vo Vašich odpovediach som nenašiel odpoveď na môj problém, preto kladiem otázku. Zubár mi lieči zub už 6. týždeň, je to horný predposledný zub. Vždy mi doňho dáva čapíky ktoré prikryje bielou vložkou. Pri jedení ma v tom zube stále pichá, keď mi ho čistí je to citlivé, zub ináč nieje bolestivý iba pri zahryznutí ma tam pichne. Tento týždeň mi do jedného kanálika vmiesil pomocou takej špeciálnej vrtačky nejakú bielu hmotu, pri miesení ma to bolelo, bola to taká zvláštna vrtačka kde namiesto vrtáka bola tenučká špirálka.

Prosím Vás viete sa k tomu vyjadriť. Čo to bolo za hmotu? je to normálne že to pichalo? Teraz keď si vyciciavam zo zuba vypluvnem krv..je aj to normálne?
Teraz keď mi tam vmiesil tu bielu hmotu je dokonca aj ďasno citlivé na dotyk. Pán doktor prosím o radu, vopred dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Tá špirálka sa volá „lentulo plnič“ a používa sa na vnesenie pastovitých hmôt do koreňových kanálikov.

Lentulo plnič - používa sa na vnesenie pastovitých hmôt do koreňových kanálikov.Lentulo plnič – používa sa na vnesenie pastovitých hmôt do koreňových kanálikov.

Aký typ pasty Váš stomatológ používa, nemôžem ani tušiť. Neviem ani, či je tá pasta myslená ako definitívna výplň, alebo dočasná.
Že Vás to pri plnení pichlo, môže byť ešte OK, nemalo by to však pobolievať ani na záhryz dlhšie ako týždeň od ošetrenia.

Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg

To, že si zo zuba vysávate krv je dosť zlý znak. Znamenalo by to, že výplň na zube je netesná a baktérie môžu veselo prenikať z úst do koreňového systému, ktorý by sa mal liečiť a ostať čistý. Je však možné, že krv nepochádza zo zuba, ale z okolitého ďasna, čo by však znamenalo, že je zapálené.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky