Otázka na tému Mŕtvy zub

Je to prasknutý zub alebo mŕtvy zub

Dobry den, chcela by som Vas poziadat o radu. Uz dlhsi cas mam problemy so sestkou vpravo dole. Najprv sa mi na dasne spravil hnisavy vacok, ktory vsak sam zmizol, ale potom sa mi kusok zo sestky odlomil a vlastne az vtedy som zistila, ze mam na nej kaz. Zubarka mi zub zaplombovala, ale o nejake dva tyzdne o na to ma pri zahryznuty zub strasne zabolel, akoby az do kosti.

Zubarka mi plombu vybrala, dala mi vlozku. Vlozku mi este 2× menila lebo silna bolest mi neprestavala. Bola som aj na rongene a tam sa neukazovala nic. Nakoniec mi bolest prestala a zubarka mi zub znovu zaplombovala. Po kratkom case sa mi an tom istom zube spravil dalsi kaz, ktory mi zubarka asi uz 4× plombovala, pretoze mi plomba stale vypadavala. Zub ma zacal zasa boliest, bolest citim v celej sanke. Zubarka mi povedala, ze ak to neprestane je lepsie zub vytrhnut(vpravo dole mi rastie osmicka tak vraj budem mat aspon miesto a uvolni sa tlak) Radili by ste mi zub vytrhnut alebo skusit ho este nejako vyliecit?
Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Závisí od toho, prečo to pobolieva… Z Vášho opisu mám podozrenie na pozdĺžmu prasklinu zuba, čo je neriešiteľná situácia. V takom prípade bude musieť ísť von.

Prasklina zubaPrasklina zuba Mŕtvy zubMŕtvy zub

Je však možné, že je bolesť spôsobená odumretím zuba, v tom prípade je možné zub endodonticky preliečiť a bude to ok.
S tým zaradením osmičky na miesto sedmičky, o tom by som zapochyboval… Pokiaľ máte viac ako 20 rokov, šanca je tak max.20%. Jedine, že by ste bola neskôr ochotná nosiť fixný aparát.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.