Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Koreňové kanáliky - zubár ich nevedel nájsť

Dobrý deň, bola som u zubára, a chcel mi urobiť koreňovú výplň, ale po pol hodinovom trápení – mňa to nebolelo, lebo mi to umŕtvil, povedal, že mi nevie nájsť koreň! Ak zub bude bolieť, musí ho vytrhnúť! Ako to, že sa koreň nedá nájsť? Musí ten zub naozaj von? Podotýkam, že nemá sondu.

A druhá vec, pred mesiacom mi robil na protilahlom zube koreňovú výplň, a stále ráno cítim ten zub. Je to normálne?
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Niekedy je naozaj problematické nájsť vchody do kanálikov, v takomto prípade je pre stomatológa obrovskou pomocou stomatologický mikroskop. Dramaticky zväčší obraz a poskytne silnú dávku svetla. Skúste sa preto obrátiť na stomatológa, ktorý touto technikou disponuje.

Význam zväčšenia pri  diagnostike. Pohľad na okluzálnu plochu voľným okom.Význam zväčšenia pri diagnostike. Pohľad na okluzálnu plochu voľným okom. Pohľad na okluzálnu plochu  pri  4 x zväčšení.Pohľad na okluzálnu plochu pri 4 x zväčšení.

To, že ošetrený zub Vás pobolieva každý deň, nie je celkom v poriadku… Keď budete s lekárom konzultovať tie nenájditeľné kanáliky, nechajte si spraviť rtg snímku aj pobolievajúceho zuba. Ukáže sa, či je všetko v poriadku. Pokiaľ nie, bude nutné kanáliky znova otvoriť a kvalitne ošetriť.

Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky