Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček na zuby - má to význam?

Dobrý deň, poprosím o Váš názor, či vo veku 57 r. má význam nasadenie strojčeka na zuby, bola som u súkromného stomatologa, chcela som zhotovenie korunky, nakoľko mám zub –2 hore posunutú, vytvorila sa mi tam medzera a zacal sa mi slabo hýbať, bola som na dentalnej hygiene, doteraz som naozaj zuby spravne neosetrovala.

Výsledkom by bolo, ze by sa mi zachovali povodne zuby, nemuseli by sa robit korunky, ale perspektívne nevie, kolko by to stalo a ci by som sa potom aj tak nemusela vratit ku korunkam.

Ďakujem Vám za radu.

Odpoveď

Dobrý deň,

Význam to rozhodne má, ide však o to, aké garancie očakávate. Teraz totiž ešte nie je možné predvídať, či sa zub stabilizuje v novej polohe, alebo nie. Musíte dostať cenový rozpočet za strojček (aspoň informatívny) a rozhodnúť sa, či Vám to stojí za pokus o záchranu zuba pred umŕtvením a okorunkovaním. Predpokladám, že by Vás strojček mohol výjsť na nejakých 700 eur, zhruba dve tretiny by stála procedúra s korunkou. Stojí to za to? Ja by som to riskol, celé je to však o Vašej finančnej situácii…

Strojček na zubyStrojček na zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

fixný strojček

09. 05. 2015 17:07 | Jana | reagovať

Zdravím, rada by som sa informovala ohľadom fixného strojčeka. Rozprávala som sa o tom s mojim zubárom, ktorý mi odporúčal počkať kým mi nevyrastú tzv. zuby múdrosti, pretože si myslí,že je pravdepodobnosť opätovného pokryvenia po vyjdeni práve týchto dvoch zubov. Ale ja som na rôznych fórach čítala, že ľuďom sa tie zuby pokryvili zase tak či onak takže netuším či poslúchnuť zubára alebo risknúť to pretože už by som konečne chcela mať aj ja pekný úsmev!

Pridať komentár

Štítky