Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ošetrenie koreňových kanálikov

Dobry den, bol som na osetreni zuba, ktory odumrel. Doktorka mi osetrila zub tak, ze mi vytiahla a vycistila kanaliky a nasledne ho docasne uzatvorila. Pri takomto prvom zakroku som mal lokalne umrtvene okolie, z po opadnuti umrtvenia, ma spominany zub bolel jeden den. PRi druhom takom istom zakroku, ma spominany zub boli este viac ako by som ocakaval. Nerozumiem vsak preco ma boli, ked v korenovych kanalikoch sa uz nenachadzaju ziadne nervy.

Odpoveď

Ošetrenie koreňových kanálikov – endodoncia je v podstate posledná možnosť záchrany zuba.

Neviem o ktorý zub sa jedná, ale kvalitná endodoncia je veľmi náročné ošetrenie, ktoré si z rôznych dôvodov môže vyžadovať viac návštev.

Pravdepodobne Vám pani doktor v 1. návšteve dala dezinfekčnu vložku a 2 az 3 dňová bolestivosť je normálna reakcia organizmu.

Po ďalšej návšteve, nie som si istý čo Vám pani doktor robila, ale pravdepodobne definitívne zaplnila kanáliky – je úplne normálna mierna bolestivosť po dobu jedného a aj niekoľko dní v závislosti od podmienok. Písali ste, že zub odumrel takže je veľmi pravdepodobné, že je tam periapikálny nález – zmena v oblasti hrotu koreňa – a v takom prípade je takáto reakcia normálna – je to skôr reakcia okolia zuba. Ak by Vám bolesť v priebehu 2–3 dni neustupovala tak treba navštíviť pani doktor – niektoré zuby majú aj „nadpočetné“ kanáliky.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky