Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček na zuby

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom fixného strojčeka na zuby. Bola som na konzultácii a povedali mi, že ak chcem fixný strojček na horné zuby je dobré keď si dám súčasne aj na dolné aby mi potom narovnané horné zuby zapadali dobre k dolným. Je to až tak potrebné na dolné zuby? Veď každého koho vidím má strojček na horných. Ja nemám až tak krivé zuby, skor v predu mám len dva očné zuby trocha vzadu a chcela by som to zrovnat.

Povedali mi, že na horné zuby musím mat až na 12 zuboch, čiže 6 z jednej a šest zdruhej strany lebo tie šieste mám trochu krivé…stačilo by len na 10 zubov? lebo práve to zapadanie k tej dolnej sánke je asi viac koli tým zadným…neviem …stále rozmyslam či sa do toho dat aj kvoli tomu že sa bojím aby mi strojček neublížil na plomby ktoré mám na predných zuboch? nemože sa narušit citlivost? vopred ďakujem veľmi pekne za radu…

Odpoveď

Dobrý deň,

Nedokážem sa vyjadriť k Vášmu problému, pretože som Vás ani zdiaľky nevidel. Postup, ktorý Vám navrhli je však úplne štandardný a logický. Mali by ste si nájsť čeľustného ortopéda, ktorému budete dôverovať, inak sa budete trápiť Vy aj lekár.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky